Gökyüzü Kimin?

Çocuklar için Doğa ve Ekoloji Şarkıları

17 Ocak 2020
Şubadap Çocuk

“BALTALAR ELİMİZDE” dönemi kapandı!

Tüm şarkıları çocukların seslendirdiği doğa ve ekoloji şarkılarından oluşan “Gökyüzü Kimin?” albümü internet üzerinden yayına girdi.

Giderleri ‘Halk sponsorluğu’ ile karşılanan albüm, subadapcocuk.org adresinden ücretsiz indirilebiliyor. Albüm Praksis Müzik Kolektifi’nin bir çalışması olan Şubadap Çocuk tarafından “Başta oyunları yarım bırakılmış çocuklar olmak üzere tüm dünya çocuklarına armağan ediyoruz” açıklamasıyla yayınlandı.

Şubadap Çocuk’un ‘Doğa ve Ekoloji temalı şarkılar’ şeklinde nitelendirdiği albümde Çekirdeksiz Domates, Dinleyin Paragözler, Su, Sivrisinek, Irmaklar Özgür Akacak, Zeytin Ağacı, Kurbağa Korosu ve Gökyüzü Kimin? şarkıları yer alıyor. Doğa ve ekoloji ile ilgili çeşitli alt başlıkları, çocukların kendi dilinden aktarmaya çalıştıklarını dile getiren Şubadap Çocuk ekibi, doğa sevgisi, insan merkezli düşünmek yerine doğa merkezli düşünmek, suyun ticarileşmesi, doğanın kâr uğruna yok edilmesi, ekolojik denge, GDO gibi konulara değecek şarkılar ürettiklerini ifade ediyor.

#copyleft, yani tüm hakları hiç kimsenin, çok ısrar ederseniz "tüm hakları çocukların"